Entrepreneurs Roundtable İstanbul’da

Murat Aktihanoğlu’nun New York’ta başlattığı ve hızla yayılan Entrepreneurs Roundtable ateşi sonunda İstanbul’a da geçti. 28 Ağustos’ta ITU teknokent’te ilk ER Istanbul yapılacak.

İlk ER Istanbul toplantısına Intel Capital’dan Barış Aksoy geliyor. Barış, Powerpoint desteği olmadan yapılacak kısa sunumları dinledikten sonra bu girişimcilere sorular soracak ve yorumlar yapacak. Salondaki izleyiciler için de bir yorum yapma ve soru sorma bölümü olacak.

Şimdi ER New York ile ER Istanbul arasında bir karşılaştırma yapma fırsatı bulacağız. Zira paylaşımcılık konusunda iki kültür arasındaki fark ER toplantılarında ortaya çıkacak diye tahmin ediyorum. Bizim diğer piyasalarımızdaki ‘gizleme’ dürtüsü internet piyasamıza da yansımamalı. ER, etohum ve benzeri girişimlerin üzerindeki en büyük sorumluluklardan biri de bu kültürün bu ülke piyasasında oturtulması. ‘Korku kültürü’ diğer piyasaların içine etse de, bu pazarın içine etmesine izin vermemek aslında hepimizin görevi.

Neyse, ER’a dönersek: ER’ın asıl misyonu, girişimcilerin sunum yaptıktan sonra ihtiyacı olan mentor’luk hizmetlerini de ER bünyesindeki kişilerden alabilmelerini sağlamak. Girişimcinin ihtiyacı olan alanda desteği, mentorluk hizmetini alabileceği bir yer olarak ER başladığı ilk günden beri elindeki network’ü değerlendiriyor ve bu network her geçen gün artıyor.

ER Istanbul davetiyeleri uzun bir süre önce tükendi. Fakat bekleme listesinden şansınızı denemek isterseniz, buradan buyurabilirsiniz.

Leave a Reply