Hızlı düşünce

Hızlı bir şekilde yazıyorum ama altta klasik müzik çalıyor. Laut.fm’deki (az olan) klasik müzik kanallarından birindeyim* şu anda. Alman servisi laut.fm ile nasıl karşılaştığımı düşünürken yanlışlıkların, birbirine girmişliğin ve internet servisleri arasındaki iletişimin artık ne kadar iç içe geçtiğini ifade edebileceğimi sağlayan bir örnek olduğunu fark ettim:

Şöyle ki; Hakia’nın SenseNews servisindeki isim alert’lerimden birinde, hiç tanımadığım birisinin murat ve kaya kelimelerini bir arada kullanarak twitlediği bir mesajın içerisindeki Laut.fm linkini görüyorum. Ses kalitesi ve müzik çeşitliliği açısından bağımlılık yapacak olan Laut.fm ile karşılaşıyorum. Sıralama, Hakia, Twitter, Laut.fm şeklinde ilerliyor. Ve tabii ki her tarafından olduğu gibi, bir süre sonra ana sayfadaki Facebook like’ından laut.fm’i like ederken buluyorum kendimi.

Laut.fm’de klasik müziğin hızı yavaşladı, ama house, soul ve 80’s kategorilerindeki radyolara arada bir takılın derim. Ses kalitesi hoşunuza gidecektir eminim. www.laut.fm (site almanca ama çözmesi kolay)

* Bahsi geçen kanal.

Leave a Reply