entrepreneurs roundtable 2’nin ardından

digital age eylül 2010

Bugün İTÜ Teknokent 2’deydik. Entrepreneurs Roundtable İstanbul’un ikincisi Ziya Boyacigil’in katılımı ile gerçekleşti. Girişimcilik ile ilgili Ziya Bey bir cümle söyledi ki, bugün duyduğum en hoş cümlelerin başında geliyor herhalde: Girişimcilik, tepeden aşağıya atlamak gibidir. Aşağıya varana kadar paraşütü de yapmanız gerekir. (Çevirince böyle bir şey olacak sanırım). Zira biliyorsunuz ki toplantılar global komüniteye taşınacağı için çok zorda kalınmadıkça İngilizce yapılıyor (sunumlar ve soru/cevap kısımları).

Sunum yapan girişimler de sırasıyla; facebook üzerinden oyunlar üreten gamester, tüm fırsatları tek bir maille size duyurup, istediğiniz kategorideki fırsatlardan haberdar olmanıza yarayan aggregator GrupGuru, mobil asistan çözümleri ile lokasyon bazlı uygulama çözümleri sunan MobAssist, web siteleri ve portallar içerisinde arama motoru hizmeti veren kimola ve son olarak küçük işletmeler için çeşitli alt gruplarda tasarım ve baskı çözümleri sunmak için tasarımcılarla/işletmeleri bir araya getiren idemama.

Geribildirimleri, sohbetleri, tanışıklıkları ile güzel bir entrepreneurs roundtable daha geride kaldı. Sonraki organizasyonlarda görüşmek üzere. www.eroundtable.net adresinden ve twitter.com/eroundtable adresinden takipte kalabilirsiniz.

Leave a Reply