Dekorasyon meraklılarına

Your house  your choicesGittiği her yerde çevresinin farkında olan, çevresinden tat almaya çalışan insanlar başta olmak üzere iç mimarlar, evinin meraklıları, DIY ustaları ve mobilya dekorasyon ürünleri satan e-ticaret siteleri için güzel bir araç devreye girdi Decosetter.

Decosetter’a yüklenen herhangi bir dekorasyon fotoğrafının içindeki ögeler (koltuk, masa, sandalye, vazo, ev elektroniği… gibi) satışı olan e-ticaret sitelerindeki profilleri ile eşleştirilerek tag’lenebiliyor. Sizin yüklediğiniz bir fotoğraftaki ürünü tanıyan ya da benzerini bilen birisi de fotoğrafınızdaki ürünü tag’leyebilir, bu durumda siz bu linki/ürünü kontrol edip yanlış ise etiketi kaldırabilirsiniz.

Yüklenen fotoğrafta bulunan ağırlıklı renkler de otomatik olarak tag’leniyor, böylece kafanızda aşağı yukarı bir renk var ise, o renklere sahip ürünlerin olduğu fotoğrafları görebilmek de mümkün.
Fotoğraflar, mimari tarza, dekorasyon stiline ve oda şekline göre tag’lenebiliyor. Fotoğraf albümleri mantığında kurgulanan board’lar var ve sınırsız sayıda board açarak kişiye özel kategorizasyon yapmak da kolaylaşıyor. Mesela ben wishlist adıyla bir board oluşturdum. İlham board’u inspirations board da evinize uygulayabileceğinizi düşündürten veya ilk gördüğünüzde bayıldığınız dekorasyon fotoğraflarını biriktirebileceğiniz bir board olabilir.

Sitedeki faaliyetlerinize göre decoscore ölçülüyor. Fotoğraflarınız like edildikçe skorunuz artıyor. Şimdilik sadece facebook connect ile girilebiliyor siteye, kolayca fotoğraf yüklenebiliyor.

Leave a Reply